درایور LED

انواع درایور های LED

چیپ های ال ای دی یکی از اصلی ترین اجزای لامپ و چراغ های ال ای دی هستند که مهم ترین مدل های آن عبارت است از چیپ SMD و چیپ COB.

چیپ سی او بی (COB)

چیپ COB مخفف کلمه ( chip on bord ) است که از تراشه های ال ای دی بر روی پایه فلزی یا برد تشکیل شده است که میتواند زیبایی و روشنایی را تا حد بسیار زیادی افزایش بدهد

چیپ اس ام دی (SMD)

چیپ SMD مخفف کلمه ( Surface mounted diod ) است که به صورت تکی بر پایه سرامیکی قرار دارد و با استفاده از لحیم کاری بر روی برد نصب میشود

تفاوت LED و COB چیست؟

در ساخت چراغ های LED، LED ها با استفاده از فناوری SMD یا COB مونتاژ می شوند. در حالی که قطعات از پیش مونتاژ شده با فناوری SMD نصب می شوند، با فناوری COB اجزای جداگانه LED فقط روی برد مدار مونتاژ می شوند.

فناوری تراشه روی برد مخفف: COB، فرآیندی برای مونتاژ مستقیم تراشه‌های نیمه‌رسانای بدون جای روی تخته‌های مدار چاپی برای تشکیل یک مجموعه الکترونیکی است.

با COB شما یک پوشش پیوسته از یک لایه فسفر دارید. این یک نوار نوری همگن ایجاد می کند. زاویه پرتو به طور معمول بیش از 120 درجه است، که منجر به پراکندگی نور بیشتر در مقایسه با نوارهای استاندارد می شود. COB مخفف عبارت Chip on Board است.

Cob Led های نسل شش سیتیزن

این نوع ال ای دی ها تکنولوژی های جدید هستند که برای افزایش 10 برابر روشنایی یک راه حل ایده آل میباشد

ال ای دی سی او بی ورژن 6 سیتیزن ژاپن

SMD چیست؟

SMD مخفف عبارت “Surface Mounted Device” و به معنای “جزء نصب شده در سطح” است. در این روش مونتاژ ، قطعات الکترونیکی از طریق برد مدار با استفاده از اتصالات سیمی وصل نمی شوند، بلکه مستقیماً روی برد مدار لحیم می شوند.

مشتریان ما

مشاوره حرفه ای و رایگان با کارشناسان ما

برای اینکه بتوانید خریدی حرفه ای و راحت داشته باشید میتوانید از گروه کارشناسان ما به بهترین مشاوره ها را دریافت کنید