چراغ led

انواع چراغ های led

چراغ های ال ای دی موجود در نور زرمهر درفام نسل جدیدی از چراغ های سیتیزن هستند که مزیت ها و فواید زیادی دارند و نسبت به لامپ های قدیمی دارای روشنایی بیشتر و طول عمر بالاتر و با کیفیت تر هستند و همچنین از پرکاربرد ترین و پرتقاضا ترین محصولاتی که در حوزه روشنایی گسترش یافته است به شمار می روند.

چراغ smd

چراغ smd یا (Surface Mounted Device LED) طوری طراحی شده است که با قرار گرفتن تعداد زیادی ال ای دی بر روی یک صفحه، نوری با شعاع زیاد ارائه می دهد. تکنولوژی smd در ال ای دی ها کاربردهای بسزایی دارد به گونه ای که بیشتر قطعات led که در روشنایی و نور پردازی مورد استفاده قرار میگیرد بر اساس این نوع تکنولوژی ساخته می شوند.

چراغ cob

چراغ cob یا ( Light Chip on boar) نوع ارتقا یافته سی او بی هستند. در واقع سی او بی از تشکیل و جمع شدن چندین ال ای دی در کنار هم دیگر و قرار گرفتن در یک دسته بندی به وجود می آیند. در واقع cob به گونه ای است که تعدادی لامپ led به صورت چیب بر روی یک برد و ماژول قرار میگیرد.

تفاوت اصلی چراغ ال ای دی با لامپ ها

چراغ های ال ای دی نسل جدیدی هستند که مزیت ها و فواید زیادی دارند و نسبت به لامپ های قدیمی دارای روشنایی بیشتر و طول عمر بالاتر و از کیفیت بهتری برخوردار هستند و همچنین نسبت به لامپ ها میزان مصرف برق کمتری دارند.چراغ های led حدود 50000 ساعت طول عمر مفید دارند. زیر سطح ساطع کننده لامپ های معمولی مقداری جیوه وجود دارد که سمی میباشد و هنگامی که این لامپ شکسته شود این ماده در محیط پخش شده و می تواند موجب مسمومیت شود. 

بهترین کاربرد چراغ led

بیشترین کاربرد چراغ ها ال ای دی در تجهیزات الکتریکی است و امروزه در روشنایی فضاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. یکی دیگر از کاربردهای مهم چراغ Led استفاده در نمایشگر ها و مانیتور های تلویزیون میباشد که به جای ال سی دی ها استفاده میشوند

چراغ ال ای دی سیتیزن

مهم ترین فواید استفاده از چراغ led

همانطور که گفته شد اول و مهم ترین فواید آن ها طول عمر بالای آنهاست. در واقع طول عمر این چراغ ها بین 40 تا 50 هزار ساعت میباشد که نسبت به سایر دیگر لامپ ها بسیار بالاتر میباشد. دومین مورد این است که چراع های ال ای دی با محیط سازگار هستند و فاقد هر گونه مواد شیمیایی هستند مانند جیوه .چراغ ال ای دی قابلیت بازیافت شدن نیز دارد. مورد بعدی از مزیت های استفاده از چراغ Led داشتن بازده نوری بالای آنها میباشد که این بازده حدود 75 تا 160 لومن بر وات است. 

مشاوره حرفه ای و رایگان با کارشناسان ما

برای اینکه بتوانید خریدی حرفه ای و راحت داشته باشید میتوانید از گروه کارشناسان ما به بهترین مشاوره ها را دریافت کنید